Autentyczność blogów o dzieciach

Autentyczność blogów o dzieciach

Pisanie blogów stało się ostatnio niezwykle popularne. Codziennie powstają nowe blogi o różnej tematyce, jednak szanse na sukces mają jedynie te, którym autorzy poświęcają dużo czasu, a zawarte na nim treści są zgodne z ich przekonaniami. Szczególnie na popularności zyskały blogi o dzieciach, widać tu ogromny wpływ autorów na zachowania czytelników.

Blogi parentingowe poruszają wiele kwestii. Można znaleźć tu posty związane z wychowaniem, problemami zdrowotnymi, gadżetami i zabawkami, aranżacjami wnętrz najmłodszych domowników, czy treści typowo rozrywkowe, z codziennego życia danej rodziny. Blog o dzieciach z toplisty Zbygniew.pl musi cechować się systematycznością umieszczanych treści, szczerością autora oraz nieustannym kontaktem z czytelnikami. Publikowane posty narażane są na częstą krytykę, w komentarzach można zaobserwować dwa obozy czytelników- sympatyków oraz krytyków. Autorzy muszą zatem uodpornić się na krytykę, często bezzasadną, wynikającą z frustracji czy zazdrości krytykującej osoby. Jeżeli jednak krytyczne komentarze mają odzwierciedlenie, warto się do nich odnieść w osobnym poście lub bezpośrednio w komentarzu. Takim zabiegiem autor staję się autentyczny i godny zaufania, gdyż potrafi docenić zdanie innej osoby i odpowiednio na nie zareagować. Na blogu o dziecku szczególnie można zauważyć często krytykę, ze względu na odmienne podejście do wychowania. Szkół wychowania jest mnóstwo, każda mama może postępować inaczej, często poprzez brak zrozumienia drugiej strony, reprezentującej całkowicie odmienne poglądy, dochodzi do słownych sprzeczek.

Wszystkie powyższe cechy bloga sprawiają, iż będzie on zyskiwał nadal na popularności. Odbiorcy utożsamiają się z autorami, maja z nim poczucie więzi, przez co chętnie zapoznają się z umieszczanymi treściami. W dobie internetu i cyfryzacji coraz częściej docenia się prawdziwego człowieka, nie bojącego podejmować się trudnych tematów. Czytelnicy zatem będą wybierać autorów, którzy nie piszą pod publikę, lecz zgodnie z własnym zdaniem oraz mają i ukazują szacunek do swoich odbiorców.

You may also like...