Bo faceta musisz wytresować

Bo faceta musisz wytresować

Partnerstwo w związku jest bardzo ważne. Dlatego już od samego początku wspólnego mieszkania warto ustalić zakres obowiązków. Dla wielu mężczyzn może być to mały szok, że też mają sprzątać. Większość z nich jest przyzwyczajonych, że zawsze mają wyprane, wyprasowane, ugotowane, itd. Niestety często jest to wina matek, że nie nauczyły synów porządku.

Jak nauczyć faceta porządku i jak go wyresować?

Jeśli zadajesz sobie to pytanie, to trzeba podjąć zdecydowane kroki i to jak najszybciej. Nie można pozwolić, by facet po pracy odpoczywał, a ty będziesz zmieniać strój roboczy w fartuszek. Należy rozpisać obowiązki domowe – co kto robi w danym tygodniu. Na przykład – ty gotujesz, on zmywa, ty odkurzasz, on ściera kurze, ty dbasz o prządek w kuchni, on w łazience. Taki podział jest sprawiedliwy, i żadna strona nie będzie się czuła wykorzystywana. Co ważne – nie należy nigdy poprawiać za facetem. Nie wolno mu także pobłażać. Należy pilnować, by wszystko z tej listy zostało zrobione. Niestety, jeśli raz się odpuści, to potem mężczyzna się nauczy, że jak nie posprząta to nic się nie stanie. A nie wolno do tego dopuścić, bo z czasem będzie jeszcze gorzej i już w ogóle przestanie sprzątać. Możecie się też wymieniać obowiązkami. Właśnie tak wytresujesz faceta najszybciej. Możecie się także podzielić obowiązkami nieco inaczej – np. w jednym tygodniu ty sprzątasz całe mieszkanie lub dom, a w następnym – on. I ustalcie sobie jeden dzień, w którym będziecie sprzątać (może to być sobota). Trzeba pamiętać, by obowiązki rozkładały się mniej więcej pół na pół. Nie można pozwolić, by jedna ze stron robiła większość rzeczy w domu, a druga przychodziła na gotowe.

Pamiętajmy, że tresura faceta powinna się zacząć w dniu wspólnego zamieszkania. I nie ważne, że któreś z was pracuje dłużej lub krócej – dom jest to wspólna przestrzeń, o którą musicie dbać wspólnie. Każda ze stron musi coś wkładać do wspólnego gniazda. Na początku może być mężczyźnie nieco trudno ogarnąć wszystkie obowiązki. Jednak z biegiem czasu powinien się do nich przyzwyczajać.

You may also like...