Bo faceta musisz wytresować

Bo faceta musisz wytresować

Partnerstwo w związku jest bardzo ważne. Dlatego już od samego początku wspólnego mieszkania warto ustalić zakres obowiązków. Dla wielu mężczyzn może być to mały szok, że też mają sprzątać. Większość z nich jest przyzwyczajonych, że zawsze mają wyprane, wyprasowane, ugotowane, itd. Niestety często jest to wina matek, że nie nauczyły synów porządku.

Jak nauczyć faceta porządku i jak go wyresować?

Jeśli zadajesz sobie to pytanie, to trzeba podjąć zdecydowane kroki i to jak najszybciej. Nie można pozwolić, by facet po pracy odpoczywał, a ty będziesz zmieniać strój roboczy w fartuszek. Należy rozpisać obowiązki domowe – co kto robi w danym tygodniu. Na przykład – ty gotujesz, on zmywa, ty odkurzasz, on ściera kurze, ty dbasz o prządek w kuchni, on w łazience. Taki podział jest sprawiedliwy, i żadna strona nie będzie się czuła wykorzystywana. Co ważne – nie należy nigdy poprawiać za facetem. Nie wolno mu także pobłażać. Należy pilnować, by wszystko z tej listy zostało zrobione. Niestety, jeśli raz się odpuści, to potem mężczyzna się nauczy, że jak nie posprząta to nic się nie stanie. A nie wolno do tego dopuścić, bo z czasem będzie jeszcze gorzej i już w ogóle przestanie sprzątać. Pamiętajcie, facet ma Was słuchać, jak mu powiecie, że ma kupić metryczkę dla dziecka, to ma to zrobić! Możecie się też wymieniać obowiązkami. Właśnie tak wytresujesz faceta najszybciej. Możecie się także podzielić obowiązkami nieco inaczej – np. w jednym tygodniu ty sprzątasz całe mieszkanie lub dom, a w następnym – on. I ustalcie sobie jeden dzień, w którym będziecie sprzątać (może to być sobota). Trzeba pamiętać, by obowiązki rozkładały się mniej więcej pół na pół. Nie można pozwolić, by jedna ze stron robiła większość rzeczy w domu, a druga przychodziła na gotowe.

Pamiętajmy, że tresura faceta powinna się zacząć w dniu wspólnego zamieszkania. I nie ważne, że któreś z was pracuje dłużej lub krócej – dom jest to wspólna przestrzeń, o którą musicie dbać wspólnie. Każda ze stron musi coś wkładać do wspólnego gniazda. Na początku może być mężczyźnie nieco trudno ogarnąć wszystkie obowiązki. Jednak z biegiem czasu powinien się do nich przyzwyczajać.

You may also like...