Czy dzieci mogą jeść sushi?

Czy dzieci mogą jeść sushi?

Mając dziecko człowiek napotyka na swojej drodze więcej problemów, niż mógłby się spodziewać. Ostatnio miałam taką właśnie sytuację w dniu, w którym wybrałam się z dzieckiem do sushi baru Kanpai Sushi. Chciałam zamówić moje ulubione danie, które z radością zjadam od wielu lat i wyszłam z założenia, że moje dziecko również może je zjeść. Okazało się, że jest jednak zupełnie inaczej.

Na całe szczęście we wspomnianej restauracji pracuje odpowiednio wykwalifikowana osoba, która zwróciła uwagę na mój błąd stwierdzając, że wybrane danie może być dla dziecka niebezpieczne. Dowiedziałam się wtedy, że nieodpowiednio dobrane danie może spowodować u dziecka niestrawność czy bóle brzucha. A w skrajnych wypadkach nawet robaki! W dodatku jeśli dziecko zje niektóre dodatki, takie jak wasabi, sos sojowy czy krewetki, to one też mogą mu zaszkodzić.

Myślicie sobie pewnie, że ryż jest zdrowy i jest świetnym źródłem białka. Podejrzewacie, że ryby przecież są zdrowe i dostarczają dziecku niezbędne kwasy omega-3. I macie rację. Ale nie wszystkie są takie dobre!

Dlatego jeśli w najbliższym czasie będziesz wybierać się z dzieckiem na sushi, to zwróć uwagę aby wybrać knajpę, która ma specjalne menu dla dzieci. Tak będzie najbezpieczniej!

You may also like...