Wyposażenie domu w kominek to może być nie lada wyzwanie. Czy zawsze będą się sprawdzały konkretne modele w naszym domu? A może wykorzystać kominek mały, czy też biokominek? Wszystko będzie zależało od układu pomieszczeń oraz od naszych potrzeb. Czasami więc przyda się pomoc konsultanta.

Czy biokominek mały też sprawdzi się w mieszkaniu?

Pytanie o to, jakie konkretnie kominki powinny być dedykowane dla naszych mieszkań, powinno być skierowane oczywiście do samych użytkowników. Czasami dobrze będą się sprawdzały duże kominki, które są zamontowane w obszernym salonie, ale są też sytuacje, gdy można postawić na nieco mniejsze produkty. Ostatnio bardzo dużą popularnością będzie się cieszyć biokominek mały, jeżeli akurat nie dysponujemy dużym metrażem. Generalnie jednak bardzo tu wspomnieć, że technologie takie są po prostu cenione przez bardzo wielu konsumentów i oczywiście technologów zajmujących się tą branżą. Główną zaletą takich kominków jest to, że są to źródła ciepła, które nie będą od nas wymagać podłączenia do przewodów kominowych. Poza tym jest cała masa modeli, które są dostępne w wersji mobilnej, co szczególnie ucieszy osoby, które lubią zabierać do różnych pomieszczeń to źródło ciepła. Wtedy bez żadnego problemu kominek możemy wykorzystać w sypialni albo w pokoju dziecięcym, czy też nawet w przestronnej jadalni. Okazuje się, że w praktyce można je umieścić nawet na stole, czy też w łazience, no i oczywiście na werandzie, jeżeli chcemy sobie tam wypocząć i miło spędzić czas. Takie wolnostojące biokominki najczęściej mają elegancki i prosty kształt. Doskonale więc wkomponują się do architektury salonu, ale także balkonu i ogrodu.

O czym należy pamiętać kupując biokominek?

Jeżeli decydujemy się na biokominek mały lub duży, to oczywiście musimy też zwrócić uwagę no to, że urządzenia te będą wymagać wietrzenia pomieszczeń i to regularnego. Z jakiego powodu? Ponieważ w efekcie spalania biopaliwa uwalniać się będzie tu dwutlenek węgla razem z parą wodną. Powietrze w miejscu, gdzie przebywają ludzie i zwierzęta domowe musi być więc bardzo dokładnie przewietrzone. Musimy też pamiętać o tym, że jeżeli decydujemy się na taki zakup, to nie możemy oczekiwać, że będzie to jedyne źródło ogrzewania naszego mieszkania. Biokominki dysponują bowiem jakąś mocą grzewczą, ale jest ona zbyt mała, abyśmy mogli sobie zagwarantować odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach mieszkalnych. Trzeba więc tak, czy inaczej wspomagać się tutaj centralnym ogrzewaniem.