Otręby owsiane są jednym z tych dodatków, bez których zdrowa dieta obejść się nie może. Dlaczego warto sięgać po nie regularnie? W jaki sposób ten dodatek do codziennego menu może wpływać na nasze zdrowie?

W otrębach owsianych można znaleźć wiele cennych dla zdrowia witamin i minerałów. Wiadomo, że ten dodatek do menu może nas uchronić przed niedoborem witamin z grupy B, będzie też rewelacyjnym wsparciem dla wszystkich tych osób, które chcą się możliwie jak najdłużej cieszyć dobrą formą oraz młodym wyglądem. Dzięki zawartości sporej ilości witaminy E, otręby owsiane mogą nam pomóc w spełnianiu takich marzeń. W otrębach tych można również znaleźć sporo ważnych minerałów, takich jak: fosfor, żelazo oraz magnez. Nie brak tu również cynku – substancji, która pomaga nam cieszyć się dobrą formą, a jednocześnie stanowi cenne wsparcie dla pięknej i zdrowej skóry.

Otręby owsiane to są świetnym źródłem błonnika rozpuszczalnego, dzięki czemu mogą nam ułatwić odchudzanie, jak i walkę ze zbyt wysokim stężeniem złego cholesterolu. Zdrowa dieta, w której ten dodatek będzie się pojawiał regularnie, może nas też uchronić przed wieloma problemami związanymi z trawieniem oraz licznymi schorzeniami, na które narażony jest nasz układ pokarmowy. Po otręby owsiane warto też sięgać ze względu na fakt, iż dzięki nim utrzymanie odpowiedniego stężenia cukru we krwi staje się łatwiejsze. Jak to możliwe? Takie właściwości otrębów owsianych wiążą się z faktem, iż jest to produkt spożywczy o bardzo niskim indeksie glikemicznym. Włączenie tego dodatku do codziennego menu może zatem każdemu z nas przynieść wiele korzyści, a im szybciej to zrobimy, tym lepiej dla nas.