Jak sprawnie napisać pracę magisterską?

Jak sprawnie napisać pracę magisterską?

Praca magisterska to dzieło kończące pięcioletni okres studiów, będących jednym z najpiękniejszych momentów naszego życia. Wieloletnie wyrzeczenia, hektolitry kawy oraz nieskończona liczba godzin nauki to elementy współtworzące każdą pracę.

Jak napisać pracę magisterską?

Bez względu na wydział, który kończymy praca magisterska powinna zostać napisana z największą dbałością o każdy szczegół. Nadmierne cytowanie, przepisywanie całych ustępów pełnych dzieł, a także wzorowanie się na pracach kolegów z pewnością nie przyniesie nam sukcesu.

Za prace magisterską warto zabrać się od razu po ustaleniu tematu i wyborze promotora. Wcześniejsze rozplanowanie pracy pozwoli na jej dokładniejsze wykonanie bez stresu i terminów krążących z tyłu głowy. Plan pracy to także dobra pomoc w przypadku godzenia studiów z pracą zarobkową. Rozpiska godzinowa, według dni lub tygodni to strzał w dziesiątkę.

Pisanie pracy magisterskiej – jakich błędów warto unikać?

Za podstawowy błąd popełniany przez prawie wszystkich magistrantów uznać można zbyt obszerną bibliografię. Kilkadziesiąt pozycji wybranych na chybił trafił z uczelnianej biblioteki nie zapewni nam sukcesu. Podobnie sprawa ma się z artykułami, lepiej bazować na kilkunastu wysoko cenionych niż na setkach nic nieznaczących.

Drugim najczęstszym problemem, z którym borykają się przyszli magistrowie są tematy niedopasowane do ich zainteresowań. Młody humanista nie będzie miał żadnej pociechy z tematu okołotechnicznego, podobnie jak biolog nie napisze pracy z dziedziny psychologii

Uda Ci się napisać pracę magisterską, tylko uwierz w siebie!

Jak powszechnie wiadomo wszystko rozpoczyna się w naszej głowie (a dokładnie w mózgu). Dobre podejście do tematu pisania pracy pozwoli na złapanie oddechu w tym czasie pełnym stresu i nerwów.

Bez względu na masze podejście, warto uzbroić się w cierpliwość oraz bliską nam osobę, która stanie się recenzentem. Wszak nie od razu Rzym zbudowano i nie napisano pracy magisterskiej. Proces ten jest długotrwały, ale na sukces warto poczekać.

You may also like...