Samochód to spory wydatek, który często wymaga kilku lat oszczędzania albo nawet skorzystania ze wsparcia finansowego oferowanego przez bank. Z tego względu po zakupie należy zrobić wszystko, żeby pojazd jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Soft99 na pewno ułatwi to zadanie.

Rola lakieru w wyglądzie pojazdu

Lakier samochodowy to powłoka pokrywająca auto. To właśnie on daje gwarancję atrakcyjnego wyglądu, połysku oraz dopasowania pojazdu do potrzeb i preferencji właścicieli. Wierzchnia warstwa jest narażona na wiele niekorzystnych czynników, szkodzą jej również zmienne warunki atmosferyczne. Nie warto pozwolić na stopniowe pogorszenie wyglądu lakieru, wystarcza stosować odpowiednie środki. Soft99 doskonale się do tego nadaje, ale to nie jedyna możliwość.

Karoseria niszczy się na skutek czynników atmosferycznych, dlatego wygląd samochodu pogarsza się przede wszystkim, kiedy na dworze panują niskie, a nawet ujemne temperatury, silne opady deszczu czy śniegu. Warto wspomnieć, że w tym czasie na drogach znajduje się sporo soli i piasku, które zapewniają bezpieczeństwo, ale jednocześnie bardzo źle wpływają na kondycję lakieru. Dbanie o wygląd pojazdu zaczyna się więc od wprowadzania go do garażu, dzięki czemu nie jest narażony na niekorzystne czynniki. Wspomniane sól i piasek należy regularnie obcierać. Promienie słoneczne również odbijają się niekorzystnie na wyglądzie karoserii.

Lakier dłużej wygląda dobrze, kiedy jest regularnie czyszczony i właściciele nie pozostawiają na nim ptasich odchodów, rozgniecionych owadów czy innych zabrudzeń. Ważne jest korzystanie z dobrej jakości szamponów, miękkich gąbek oraz Soft99.

Co zrobić, żeby lakier dłużej wyglądał świeżo?

Aby uniknąć odprysków lakieru, warto przede wszystkim zadbać o odpowiednie warunki przechowywania pojazdu i jednocześnie regularnie myć samochód. W dalszej kolejności można rozważyć oklejenie pojazdu. Folia ochronna to doskonałe zabezpieczenie, które chroni nawet trudnodostępne miejsca. Co ciekawe folia to nie tylko rodzaj zabezpieczenia, ale jednocześnie poprawa wyglądu – samochód prezentuje się jeszcze korzystniej bez względu na wiek czy częstotliwość użytkowania. Dostępne są różne rodzaje folii, najbardziej popularny jest klasyczny model ochronny, który doskonale radzi sobie z zabezpieczeniem karoserii przed zanieczyszczeniami, deszczem oraz innymi czynnikami. Folia poprawia także wygląd pojazdu i nadaje mu charakteru. Folie przezroczyste doskonale podkreślają głębię koloru. Z kolei odmiana ceramiczna zapobiega korozji, uszkodzeniom oraz pozwala zachować samochód w bardzo dobrej kondycji przed dłuższy czas.