Jaki dywanik dla dziecka?

Jaki dywanik dla dziecka?

Podłoga to najbardziej lubiane przez dzieci miejsce do zabawy. To tutaj stawiają konstrukcje z klocków, oglądają książeczki, budują tory wyścigowe albo domki dla lalek. Niestety, panele czy parkiet często bywają chłodne, a przede wszystkim okazują się bardzo twarde w razie upadku – to dlatego w dziecięcym pokoiku obowiązkowo powinien znaleźć się miękki dywanik. Gdzie go kupić i jak go wybrać?

Dywanik dla dziecka – najwygodniejsze miejsce do zabawy

Dziecko od najmłodszych lat najchętniej bawi się na podłodze. Niemowlę czołga się i raczkuje, starszy maluch zaczyna korzystać z zabawek, rysować, czytać z rodzicami książeczki. Żeby zwiększyć wygodę pociechy, do jej pokoju obowiązkowo należy zakupić miękki dywan. Ten dobrze odizoluje od chłodnego podłoża, zapobiegnie też ślizganiu się, a w razie upadku, będzie stanowił amortyzację, dzięki czemu maluch nie zrobi sobie krzywdy. Dywanik sprawdzi się zarówno w przypadku niemowlaka, który lubi turlać się po podłodze, jak i przedszkolaka, który siedząc na miękkim i ciepłym dywaniku, będzie mógł kolorować czy układać klocki.

Jakie kryteria musi spełnić dywan do pokoju dziecięcego?

Jaki dywan dla dziecka wybrać? W tej kwestii najlepiej postawić na renomowanych producentów, stawiających na najwyższą jakość produktów. Dywan do dziecięcego pokoju musi mieć krótki włos, który nie będzie gromadził kurzu ani innych zanieczyszczeń. Włosie nie może wypadać, bo może zostać przez dziecko połknięte. Powinno być miękkie i przyjemne w dotyku, szorstkie mogłoby podrażnić delikatną skórę małego dziecka. Jeśli chodzi o dywan do pokoju dziecięcego, najlepszym rozwiązaniem są modele płaskie i gładkie, ponieważ umożliwiają dziecku każdą zabawę: także budowanie z klocków czy stawianie innych konstrukcji wymagających płaskiego podłoża. Podczas wybierania dywanu, należy pamiętać też o rozmiarze – dziecko powinno mieć jak najwięcej miejsca na podłodze, żeby mogło swobodnie rozkładać swoje akcesoria, a także zaprosić do swojego pokoju kolegów i koleżanki.

You may also like...