Jednym z ciekawszych momentów podczas kompletowania wyprawki jest zakup łóżeczka oraz jego wyposażenie. Wiele osób przykłada wagę do walorów estetycznych. Ochraniacz do łóżeczka niewątpliwie jest ciekawym pomysłem wpływającym na upiększenie kącika do spania.

Co składa się na kącik maluszka?

Oczekując nowego członka rodziny, należy zaopatrzyć się przede wszystkim w łóżeczko lub kołyskę. Dodatkowo przyda się komoda na ubranka i akcesoria. Jest to także odpowiednie miejsce na umieszczenie przewijaka oraz kosmetyków niezbędnych podczas higieny. Biorąc pod uwagę łóżeczko, trzeba pomyśleć o zakupie materaca, pościeli i poszewek. Kołdra jest niezbędna od samego początku, ponieważ otula malutkie ciałko i zapewnia ciepło, natomiast poduszka nie jest czymś, czego maluszek potrzebuje w pierwszych miesiącach życia. Ochraniacz do łóżeczka to także element wyposażenia, w który warto się zaopatrzyć. Na początku jest to tylko element wystroju, ponieważ przekręcenie noworodka jest mało prawdopodobne, natomiast w późniejszych miesiącach stanowi zarówno ciekawą dekorację, jak i zapewnia bezpieczeństwo.

Ochraniacz do łóżeczka w wersji modułowej

Ochraniacz modułowy to nic innego jak zestaw kilku poduszek, najczęściej jest ich pięć lub sześć. Wykonany jest on z bardzo miękkiego materiału, bezpiecznego dla dziecka. Poduszki gwarantują bezpieczeństwo, chronią bardzo delikatną i kruchą główkę dziecka przed urazami mechanicznymi. Natomiast poszewki mogą dodać swoistego uroku, ponieważ są one w pastelowych kolorach w delikatne wzory. Na pewno znajdziemy coś wpisującego się idealnie w cały styl kącika dziecka. Co więcej — kolory te pozwolą na stymulację wzroku malucha. Elementem nadającym uroku jest zakup ochraniacza, w którym każdy poduszka jest w kształcie innego zwierzątka.

Ochraniacz do łóżeczka jako warkocz albo wałek

Ochraniacze mogą przybierać kształt wałka lub warkocza. Zdecydowanie poprawiają wizualny efekt łóżeczka. Nie trzeba ich mocować przy pomocy troczków do szczebelków, co przyczynia się do dowolnego jego ułożenia. Wałek wykonany jest najczęściej z jednego materiału, natomiast warkocz może być mieszanką trzech różnych kolorów. Zastosowanie koloru białego, szarego oraz różowego w przypadku dziewczyn, a niebieskiego dla chłopców jest idealnym dopełnieniem estetycznym.

A może zdecydować się na ochraniacz klasyczny?

Ostatnim rodzajem jest zwykła matka przymocowana do szczebelków. Jest najtańszym rozwiązaniem, ale także najmniej efektywnym. Oczywiście można wybrać model w różnych wzorach i kolorach przyczyniający się do poprawienia estetyki łóżeczka. Dostępne są także warianty urozmaicone falbankami, kuleczkami lub gwiazdeczkami. Natomiast wcześniejsze ochraniacze zdecydowanie lepiej się prezentują. Niezależnie od tego, jaki wybierzemy, to będzie on pełnił funkcję bezpieczeństwa i uchronimy nasze maleństwo od urazów mechanicznych główki, w szczególności tak niebezpiecznych w pierwszych miesiącach życia.