Planowanie wzniesienia ogrodu zimowego wymaga wcześniejszego przemyślenia, jakie dokładnie są stawiane oczekiwania wobec niego. Może on być wykonany z tworzywa sztucznego lub w konstrukcji drewnianej, może być przyjazny dla naszego środowiska, a zarazem ekologiczny. Jakimi cechami charakteryzują się ogrody zimowe w konstrukcji drewnianej, które wyróżniają go spośród zabudów stworzonych w konstrukcji z innych, syntetycznych materiałów?

Ogrody zimowe sztuczne czy drewniane?

Na samym początku należy zwrócić uwagę na naturalność surowca. Nie od dziś drewno pełni istotną funkcję w życiu codziennym. Na początku z jego pomocą tworzono włócznie, oszczepy, niezbędne do skutecznego polowania, szałasy, pierwsze domy, w których znajdowały się okna i drzwi. Drewno to jedno z najbardziej ekologicznych surowców, jakie służą do urządzania wnętrz, a przy tym jest ono niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia. Najnowsze technologie stosowane przy obróbce drewna oraz obecne trendy umożliwiają zastosowanie wielu produktów, w tym ogrody zimowe w konstrukcji drewnianej, jak i stolarki okiennej.

Drewno jest surowcem bardzo ekologicznym, nieemitującym żadnych szkodliwych substancji, w związku z czy jest idealną propozycją dla alergików. Dodatkowo jako materiał stosowany w budownictwie wymaga najmniejszych nakładów energetycznych w trakcie procesu wytwarzania, obrabiania i utylizacji, jak i sprawia, iż ogrody zimowe stają się jedyne w swoim rodzaju – niepowtarzalne i eleganckie, które spełniają najwyższe normy trwałości i jakości. Ogrody zimowe wykonane z drewna są gwarancją ciepła przy minimalnej utracie energii a wszystko poprzez wysokie parametry izolacji termicznej. Warto także dodać, iż drewno jako naturalny produkt cechuje się różnorodnością, poprzez odcień, strukturę oraz niepowtarzalne ułożenie słojów. Poza tym jako surowiec pochodzący z natury jest ono bliskie człowiekowi, kojarzy się z czymś naturalnym i ciepłym. Ogrody zimowe w konstrukcji drewnianej cechują się niepowtarzalnym urokiem i elegancją.

Ogrody zimowe – w jaki sposób dobudować ogród do istniejącego budynku?

Na wstępnym etapie budowy należy zwrócić się o fachową poradę i pomoc ze strony konstruktora lub architekta. Każda prestiżowa firma posiada wysoce wykwalifikowany personel, fachowców i doradców, służących rzetelną poradą. Na tym etapie to szczególnie ważna kwestia, wiążąca się niejednokrotnie z powiększaniem istniejących fundamentów, wykonaniem nowych, a czasem nawet powiększaniem otworu w ścianie, co może wpłynąć na naruszenie konstrukcji nośnej budynku. Wzniesienie takiej konstrukcji może być kosztowną inwestycją, a zarazem taką, która posłuży przez wiele lat. Niezwykle istotne jest perfekcyjne dostosowanie stylistyki nowo dobudowanej bryły do kubatury istniejącego już budynku. Dlatego już na tym etapie zaleca się podjęcie współpracy z doświadczonym architektem lub konstruktorem. Omówienie z fachowcami własnych wizji i pomysłów zimowego ogrodu umożliwi zastosowanie optymalnego rozwiązania i czerpanie radości przez długie lata. Podczas rozmowy warto określić swoje preferencje dotyczące przeznaczenia zabudowy i jej funkcjonalności, jak i kształtu, wymiarów oraz ilości i rodzaju elementów otwieranych. To bardzo ułatwi współprace oraz pozwoli dopasować właściwe rozwiązanie do oczekiwań klienta.

W przypadku gdy ogród ma charakteryzować się parametrami termoizolacyjnymi, warto zastanowić się na ciepłą zabudowę ogrodu zimowego Classic, którego konstrukcja drewniana zawiera szybki w zestawach jednokomorowych bądź dwukomorowych. Należy także zwrócić uwagę na właściwy dobór wentylacji i instalacji grzewczych. Ogrody zimowe cechują się tym, iż aspekt termoizolacyjności nie jest najważniejszy, a ich konstrukcja powinna być jak najlżejsza.