W dobie hipertrofii obecności plastikowych okien w niemal każdym domu, okazuje się, że ta innowacyjna technologia jest szkodliwa dla zdrowia!

Ostatnie badania wykazały, że okna PCV wcale nie zasługują na tak duże zainteresowanie ze strony klientów. Dlaczego? Wytrzymałość okien jest tylko złudzeniem – nadciąga fala reklamacji po boomie na okna tego typu, który nastąpił parę lat temu.

Ściema!

„Parametry izolacyjne okna zmieniają się wraz z mijającym czasem, co powinno być niedopuszczalne na przestrzeni dwóch lat. Okna to inwestycja na lata, czasem na całe życie; ludzie nie powinni wracać do sklepu z reklamacji rok po tym jak dokonali zakupu. Co z tego, że montaż jest gratis, skoro za zdjęcie okien do naprawy muszę płacić sam” – żali się pan Tadeusz, który skusił się na okna PCV dziewięć miesięcy temu. Inna klienta wykrzykuje bezradnej ekspedientce firmie, która szczyci się doskonałą jakością okien PCV – „gwarancja jakości to ściema!”

Prawda wyszła na jaw!

Okna plastikowe nie są niezawodne. Z czasem przestają się domykać, tworzywo żółknie, ich wysoka energooszczędność pozostaje jedynie mitem. Aranżacja okna plastikowego jest taka sama jak w przypadku okien drewnianych, może więc warto wrócić do tradycyjnych i sprawdzonych
materiałów? Wysoka cena okien powinna spełniać najwyższe normy jakościowe, co podkreślone jest często w ich reklamach. W rzeczywistości psują się! Hamulce w klamce zbyt szybko wyrabiają się i blokują, właściciel okien nie może regulować wielkości szczeliny uchylonego skrzydła okna,.
Okna „starzeją się” szybciej od ludz, ponieważ nierzadko wykonywane są z substancji produkowanych z wtórnie przetworzonego PCV. To wszystko zniechęca do siebie firm,