Rozrywka dla dzieci w Zabrzu

Rozrywka dla dzieci w Zabrzu

Jakiś czas temu byłem na wycieczce krajoznawczej w Zabrzu, odwiedzałem swoją siostrę, która wyprowadziła się tam do swojego męża. Byłem bardzo zdziwiony tym, że większość czasu spędziliśmy tam siedząc i nudząc się w domu. Pytałem siostrę, czy moglibyśmy pójść gdzieś z dziećmi, ale w zamian otrzymywałem odpowiedź, że Zabrze to smutne miasto, w którym nie ma żadnych atrakcji. Okazuje się jednak, że nie jest to prawdą. Dlatego przygotowałem listę atrakcji dla dzieci w Zabrzu chcąc ułatwić każdemu wybór miejsca, w które uda się ze swoim dzieckiem.

1. Kąpielisko leśne Zabrze Maciejowice

Zacznę od tego, co robić można w dni upalne. Idealną opcją jest wyjazd na kąpielisko, na którym można i poszaleć i odpocząć. To idealna opcja, trzeba jedynie uważać, aby dziecku nie stało się nic złego.

2. Jump World – park trampolin

Jeśli Twoje dziecko lubi aktywną zabawę, to świetnym pomysłem będzie wyjazd do parku trampolin. Dzieciak się wyszaleje i przeżyje chwile, o których będzie długo pamiętać. Warto, serio!

3. Sala zabaw frajda

Frajda to jedna z dwóch sal zabaw. Polecam szczególnie dla kilkuletnich maluchów, którzy świetnie pobawić mogą się tu w towarzystwie swoich rówieśników.

4. Ogród botaniczny w Zabrzu

Jeśli chcesz pospacerować obserwując przy okazji piękne ogrody, rośliny i kwiatki, to możesz jechać z dzieckiem do ogrodu botanicznego, który pokaże mu piękno natury.

5. Nauka robienia pizzy

A może chcesz, aby Twoje dziecko nauczyło się robić pyszną pizzę? Wybierz się do bistro U3 dowożącego jedzenie w Zabrzu. Prowadzą oni tam specjalne zajęcia, w czasie których małe grupki dzieci uczą się robić smakowitą pizzę.

6. Dom muzyki i tańca

Atrakcja dedykowana zwłaszcza tym dzieciom, które lubią muzykę i tańce. W domu tańca i muzyki rozwiną swoje hobby w sposób perfekcyjny.

7. Multikino

Jeśli w kinie leci jakaś fajna bajka czy film, to nie można zapomnieć o miejscowym multikinie. Warto o tym pamiętać nawet jeśli nie jest się zwolennikiem puszczania dziecku bajek. Są czasem wyjątki.

8. Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido

O tym miejscu nie powinien zapomnieć żaden zabrzanin. To prawdziwa historia Zabrza, z którą zapoznać powinien się każdy. Poza tym w czasie zwiedzania kopalni można doświadczyć świetnych widoków, które z pewnością przykują uwagę każdego dziecka.

9. Salon zabaw Fiku Miku

Na koniec zostawiam drugi salon zabaw – Fiku Miku. Ta bawilandia to moc atrakcji dla maluchów, które nieco różnią od tych, które znaleźć można w Frajdzie.

You may also like...