Jeśli zdecydowaliśmy się na to, aby z nami zamieszkał kot to musimy odpowiednio przygotować się na jego przybycie. Wiadomo, że w chwili, gdy pojawi się w naszym domu zwierzak, to spadnie na nas duża odpowiedzialność i aby z łatwością sprostać nowym obowiązkom należy zaopatrzyć się w niezbędne dla kota rzeczy.

Do najważniejszych zaliczymy kuwetę, bo przecież toaleta jest niezbędna. Oczywiście sama kuweta nie wystarczy, musimy ją jeszcze wypełnić żwirkiem, więc wpisujemy go na listę zakupów.

Nie możemy zapomnieć o miseczkach, w których będziemy podawać kotu karmę i wodę. Na początek trzy miseczki w zupełności wystarczą. Najlepiej sprawdzają się miseczki ceramiczne lub metalowe.

Jeśli chodzi o legowisko, to nie jest tajemnicą, że koty sypiają tak naprawdę tam, gdzie chcą. Często bywa tak, że posłanie, które przygotujemy specjalnie dla kociaka będzie w większości czasu puste, jednak to niezbędna rzecz w kociej wyprawce. Często miejsce przeznaczone dla snu i odpoczynku spełnia także rolę komfortowej strefy bezpieczeństwa w oczach naszego futrzaka.

Kolejną niezbędną rzeczą jest transporter. Być może nie jest on używany szczególnie często, ale jeśli jesteśmy zmuszeni pojechać z kotem do weterynarza czy nawet po prostu musimy gdzieś wyjechać wraz z naszym futrzakiem, to konieczny i niezbędny jest wtedy transporter. Dlatego warto jest mieć go pod ręka. W razie potrzeby okazuje się niezawodny i z pewnością ułatwi nam podróżowanie z naszym pupilem.

O zabawkach dla kota nikomu nie trzeba przypominać, gdyż większość z nas myśląc o kociej wyprawce ma na uwadze właśnie zabawki. Z ich wyborem i zakupem z pewnością nie będziemy mieli kłopotu, gdyż jest ich naprawdę dużo. W różnych kształtach, kolorach i o rożnym przeznaczeniu. Warto jest też pamiętać o tym, że aby zapewnić kotu dobrą zabawę nie musimy od razu sięgać po zabawki ze sklepowej półki. Zmięta kartka papieru, walec po papierze toaletowym, a nawet duży, suchy makaron potrafi czasami zastąpić najlepszą zakupioną zabawkę. Zdecydowanym faworytem wśród zabawek (a raczej przedmiotów które spełniają rolę zabawki) jest pusty karton. Jeśli już znajdziemy się na zakupach w sklepie zoologicznym to dobrze byłoby zaopatrzyć się w drapak, który posłuży kotu do ostrzenia pazurków.

Priorytetowym zakupem na przyjęcie kota w naszym domu jest karma. Odpowiednio dobrana zapewni naszemu kotu zdrowie i dobre samopoczucie. Jeśli nie jesteśmy zdecydowani na samodzielny wybór pożywienia dla naszego kota, to skorzystajmy z porad weterynarza lub pracownika sklepu zoologicznego.