Zdrowy sposób na to jak dużo schudnąć

Zdrowy sposób na to jak dużo schudnąć

Wielokrotnie podejmowałam próby odchudzenia się, jednak za każdym razem albo zabrakło motywacji (lub była niewystarczająca), albo dieta, którą stosowałam, nie do końca mi odpowiadała, ponieważ nie była skuteczna, a kilogramy traciłam zbyt wolno. Wreszcie doszłam do wniosku, że czas na ostatnią próbę i jeżeli ona się nie powiedzie, chyba będę musiała pogodzić się z nadmiarem kilogramów.

A jednak udało się. Dużo schudłam wtedy, kiedy zrezygnowałam ze stosowania różnych diet (ciągle byłam głodna i nieustannie myślałam o jedzeniu – te reklamy telewizyjne – mordęga) i zmieniłam zupełnie nawyki żywieniowe. Przede wszystkim zaczęłam od dwóch podstawowych rzeczy – wprowadziłam jako obowiązek wypicie co najmniej półtora litra niegazowanej wody dziennie i zwiększyłam liczbę posiłków. Tak, dokładnie, zwiększyłam – do pięciu dziennie, za to obniżyłam ich wartość kaloryczną i nie jadałam po osiemnastej.

W ten sposób dużo schudłam już w ciągu dwóch pierwszych tygodni. Postanowiłam więc, że swoją metodę na zrzucenie zbędnych kilogramów trochę udoskonalę i wprowadziłam obowiązkowe spacery. Z drugiej jednak strony ściśle przestrzegałam wyznaczonych przez siebie pór posiłków, co sprawiło, że jadałam co trzy/cztery godziny i nigdy nie odczuwałam głodu. Kiedy przez kolejne dwa tygodnie tak udało mi się dużo schudnąć, doszłam do wniosku, że podstawą diety nie jest głodzenie się. Przeciwnie.

Należy regularnie się odżywiać, przestrzegać liczby spożywanych kalorii i wprowadzić do jadłospisu pełnowartościowe produkty, które zawierają odżywcze składniki, witaminy i minerały, ale nie są tuczące. Jadałam dużo owoców i warzyw, unikałam jedynie bananów i winogron. Warto postawić pytanie – czy istnieje sposób na to, żeby schudnąć i jednocześnie nie sprawić, że odbije się to negatywnie na zdrowiu?

Tak, w naturalny sposób dużo schudłam, a co więcej, mam pełną świadomość, że w trakcie tego procesu troszczyłam się o prawidłowe funkcjonowanie mojego organizmu. Jadałam regularnie, spacerowałam, piłam wodę i tak udało mi się dużo schudnąć.

You may also like...